|
Op woensdag 27 oktober 2010 (in de activiteitenweek) zijn V2A en V3A onder begeleiding van mevrouw Flier, mevrouw Kamerling en mevrouw Slotboom naar de opera Carmen geweest in het Hofpleintheater Rotterdam. Er werd eerst door de regisseuse kort verteld over de opera, en toen mochten we kijken in de 'schatkamer' bij de bewaarde kostuums. Daarna mochten we in de zaal gaan zitten. Het was heel druk, en er waren veel jongeren en ook kleuters.
De opera ging over een meisje Carmen, dat heel mooi was en waar alle mannen verliefd op werden. Zelf was ze op zoek naar ware liefde. Uiteindelijk waren er 2 mannen voor wie ze viel: Don José en Escamillo. Don José is een soldaat, maar hij weigerde dienst, toen hij werd opgeroepen en toen moest hij naar de gevangenis. Escamillo is een beroemde stierenvechter. Carmen vergat Don José en werd smoorverliefd op Escamillo. Uiteindelijk hadden ze een strijd om Carmen, en toen zij Escamillo koos, vermoordde Don José Carmen uit verdriet.
De opera werd gespeeld door kinderen en volwassenen van 6 tot 26, die allemaal op de theaterschool zitten. Alleen Escamillo werd gespeeld door een professional.
Er werd veel in gezongen en ook gedanst.
Het was een leuke dag en een goede kennismaking met de opera.

Wieteke, Kjeld, Sanne en Alien (V3A)
|