NLT

Informatie voor ouders

NLT op CSG Willem de Zwijger

 

 

 

 

Uw kind moet op een bepaald moment een profielkeuze maken. Een belangrijke keuze! Voor veel studies is een specifiek profiel of zijn specifieke vakken verplicht. Het profiel bepaalt dus voor een belangrijk deel welke studie uw kind later kan volgen.

 

Naast het profiel moet uw kind kiezen voor aanvullende vakken. Indien uw kind kiest voor NG of NT, kan het daarbij op het vwo het vak Natuur, Leven en Technologie (NLT) kiezen.

 

Wat is NLT?

NLT is een combinatie van de vakken natuurkunde, scheikunde, biologie, fysische geografie en wiskunde. NLT houdt zich bezig met moderne technologie en recent natuurwetenschappelijk onderzoek. Leerlingen komen onder meer in aanraking met de nieuwste technieken in de geneeskunde, ruimtevaart, landbouw, communicatie en klimaatonderzoek. Ze combineren dingen die ze hebben geleerd bij andere bètavakken en gaan dieper in op onderwerpen als forensisch onderzoek, biomedische identificatie, robotica en 'effecten van alcohol op het menselijk lichaam'.

 

Aansluiting op vervolgstudie

Doordat NLT een interdisciplinair karakter heeft en inspeelt op actuele ontwikkelingen in wetenschap en technologie, krijgt de leerling een realistisch beeld van bèta vervolgopleidingen. Het maakt het makkelijker om straks een vervolgstudie te kiezen. Daarnaast zorgt NLT voor een bredere keuze uit vervolgstudies.

 

Meer informatie

Op www.betavak-nlt.nl vindt u meer informatie over het vak, zoals voorbeelden van lesmateriaal. Kijk bij 'derdeklassers' onder 'informatie voor leerlingen'.

 

 

 


Rechten op vervolgstudies in relatie tot NLT

 

 

Rechten met diploma havo voor hbo

 

studie

Profiel

Eis

HBO

Biologie Onderwijs (2 e gr)

EM

Biologie of NLT

 

Natuurkunde Onderwijs (2 e gr)

NG

Natuurkunde of NLT

 

Aot techniek

NG

Natuurkunde of NLT

 

Autotechniek

NG

Natuurkunde of NLT

 

Aviation

NG

Natuurkunde of NLT

 

Bouwkunde

NG

Natuurkunde of NLT

 

Bouwtechnische bedrijfskunde

NG

Natuurkunde of NLT

 

Business engineering

NG

Natuurkunde of NLT

 

Civiele techniek

NG

Natuurkunde of NLT

 

Electrotechniek

NG

Natuurkunde of NLT

 

Engineering, design

And innovation

NG

Natuurkunde of NLT

 

Forensisch onderzoek

NG

Natuurkunde of NLT

 

Geodesie

NG

Natuurkunde of NLT

 

Hydrografie

NG

Natuurkunde of NLT

 

Industrieel design

NG

Natuurkunde of NLT

 

Industriële automatisering

NG

Natuurkunde of NLT

 

Luchtvaarttechnologie

NG

Natuurkunde of NLT

 

Maritiem officier

NG

Natuurkunde of NLT

 

Scheepsbouwkunde

NG

Natuurkunde of NLT

 

Technische natuurkunde

NG

Natuurkunde of NLT

 

Werktuigbouwkunde

NG

Natuurkunde of NLT

 

Rechten met diploma vwo voor hbo en wetenschappelijk onderwijs

De rechten met het vwo-diploma profiel NG voor toegang tot technische opleidingen hbo zijn hetzelfde als met een havo-diploma (zie eerste tabel)

 

 

studie

Profiel

Eis

wo

Moleculaire Levenswetenschappen

NG

Natuurkunde of

(Wiskunde b+NLT)

 

 

 

 

hbo

Land-en watermanagement

EM

Scheikunde of NLT

 

Milieukunde

EM

Scheikunde of NLT

 

Tropische landbouw

EM

Scheikunde of NLT

 

Tuin- en akkerbouw

EM

Scheikunde of NLT

 

Biologie Onderwijs (2 e gr)

EM

Biologie of NLT

 

Natuurkunde Onderwijs (2 e gr)

EM of NG

Natuurkunde of NLT

 

Scheikunde onderwijs(2 e gr)

EM

Scheikunde of NLT

 

Techniek onderwijs (2 e gr)

EM

Natuurkunde of NLT

 

Informatie ten behoeve van het vak NLT

CSG Willem de Zwijger introduceerde met ingang van het cursusjaar 2007-2008 het toen nieuwe vak NLT. Dit vak in de (vernieuwde) Tweede Fase staat voor Natuur, Leven en Technologie en wordt op het vwo in modulevorm aangeboden. Havo-leerlingen kunnen slechts aan bepaalde onderdelen van sommige modules deelnemen.

Vanuit diverse vakken wordt een bijdrage aan NLT geleverd.  De docenten die hierbij betrokken zijn, zijn de heren Bavelaar, A. v.d. Meulen, Kamerling, Krielaart, De Reus, V.d. Zijden en Van Wijk.

Het Landelijk Ontwikkelpunt NLT stelt modules voor de scholen samen. Via www.betavak-nlt.nl zijn deze te downloaden. De school zorgt voor een papieren versie.

 

Contactpersoon en vragen

Voor vragen over NLT kan men terecht bij de teamleider van het vwo, de heer De Boer. Havo-leerlingen met belangstelling kunnen zich melden bij de heer B. de Jong. Voor inhoudelijke vragen is de heer Van Wijk de contactpersoon.

 


Alle materialen op deze website, foto's, teksten enzovoorts, zijn eigendom van CSG Willem de Zwijger en mogen niet zonder toestemming van belanghebbenden worden gebruikt, tenzij dit expliciet anders is aangegeven.